איך למצוא זוגיות

איך למצוא זוגיות: על המנגנון הסמוי שמזמן אלינו בן זוג

גילי ויינטראוב

איך למצוא זוגיות

מציאת זוגיות

מתקשים למצוא זוגיות?

מוצאים את עצמכם במערכות יחסים חולפות שלא מחזיקות מעמד?

אפשר לשנות את המצב הזה!

למה אנחנו לא מצליחים לזמן אלינו בן זוג לחיים?

הנה מספר תובנות חשובות שיכולות לעזור לנו להבין למה רבים מאתנו מתקשים להכיר בן זוג או ליצור קשר זוגי איכותי שיחזיק לאורך זמן:

  • אם זוגיות היא נושא כאוב עבורנו שמכיל פחד זה עלול להרחיק אותה מאתנו.
  • אם חווינו זוגיות לא טובה בין ההורים שלנו יכול להיות שננסה בדרך לא מודעת להרחיק את עצמנו ממערכת יחסים יציבה, כדי שלא נשכפל את דפוס היחסים שחווינו בילדותנו.
  • כאשר אנחנו סוחבים טראומות שקשורות למערכת יחסים הן עלולות לגרום לנו לחסום זוגיות או למשוך אלינו מערכת יחסים לא יציבה שתתכתב עם אותה טראומה.
  • אם אנחנו סובלים מדימוי עצמי נמוך, או חושבים שלא מגיע לנו, אנחנו מרחיקים מאתנו את האפשרות לפתח מערכת יחסים איכותית ויציבה.

מה זה אומר במשפט אחד:

בדרך לא מודעת כלשהי אנחנו עלולים לדחות מאיתנו זוגיות ולהרחיק את האפשרות להכיר בן זוג רציני, למרות הרצון המודע שלנו.

איך לזמן זוגיות

למצוא חבר לחיים

רגע לפני שמדברים על הפתרון: למה לא נכון לנו לחפש את החצי השני שלנו?

יש לנו נטייה להביט על העולם במבט רומנטי ולחפש את החצי השני שיוכל להשלים אותנו.

אך יש בגישה הזו בעיה:

הרי אם החצי שלנו נוטה לרצות אנשים אז אנו עלולים לזמן אלינו חצי שני שיודע לדרוש מאיתנו דברים שלא תמיד אנחנו רוצים לתת ולא לראות אותנו ואת הצרכים שלנו.

ואם אנחנו סובלים מדימוי עצמי נמוך ונוטים לראות את עצמנו כלא מספיק טובים, אנו יכולים למשוך אל חיינו חצי שני שישקף לנו בדיוק את המקום הזה ויפיל אותנו במקום להרים.

אז מה כדאי לעשות? איך מזמנים זוגיות טובה?

אם אנחנו מתקשים להכיר ולמצוא בת זוג או בן זוג מתאימים, הרבה פעמים הדבר הנכון עבורנו יהיה לשנות משהו במנגנון ההפעלה שלנו – את הדפוסים (המודעים והלא מודעים) שמנהלים אותנו שלא בטובתנו – ולא לחפש את החצי המשלים שלנו כמו שאנחנו כרגע.

לשחרר את מה שחוסם זוגיות טובה בתוכנו

אם אתם מתקשים למצוא זוגיות או מוצאים את עצמכם פעם אחר פעם במערכות יחסים שלא עובדות עבורכם, חשוב להבין שהשינוי מתחיל קודם כל במרחב האישי שלנו.

לחפש בחוץ את החצי השני שלנו, כאשר החצי שלנו לא פתור, עלול להרחיק מאתנו זוגיות או לזמן אלינו מערכות יחסים לא מיטביות.

למצוא זוגיות שעושה לנו טוב

רבים מאיתנו מחפשים זוגיות כאשר המנגנונים הפנימיים הסמויים, אלה שמכוונים את הפעולות והבחירות שלנו, מרחיקים מאיתנו בן זוג או מזמנים אלינו בני זוג מהסוג שלא עושה לנו טוב ולא מייצר עבורנו זוגיות טובה.

אך מה היה קורה אם אותם מנגנונים פנימיים היו מכוונים לזוגיות בריאה ותומכת?

או אז היינו יכולים למשוך אלינו בן זוג מזן חדש.

אז איך למצוא זוגיות טובה?

כאשר אנחנו בוחרים לצאת לדרך של שחרור מחסומים אישיים בנושא זוגיות, משהו חדש יכול להתהוות בדרך בה אנו מרגישים ומקרינים החוצה, ולמשוך אלינו את הדבר אותו אנו רוצים יותר מכל.

אימון למציאת זוגיות
מטפל רגשי

גילי ויינטראוב הוא מטפל רגשי ויוצר שיטת 'טיפול זוגי בחצי' שעזרה ב-7 השנים האחרונות ליותר מ-300 זוגות להוביל את היחסים למקום חדש ולרבים למצוא זוגיות. כותב מאמרים על זוגיות באתר וואלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *